Dinettes
-
Wildenauer D634-113 Rectangular Dining Room Counter Table Set
(Dinettes - 4-Piece)This counter height dining table and bar stools set dresses up your favorite farmhouse motifs with modern flair. The table rocks a butcher-block style top for a ruggedly chic contrast to the sleek black base. Each bar stool features a solid wood frame, a matching two-tone finish and a contoured seat for added comfort. Whether your style is vintage, country or eclectic, this richly crafted set adds a fresh yet hearty element. And did we mention the table's handy USB charging and power supply?
$439.95
$749.95
Save $310.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Wildenauer |
| Number of Pieces | 4-Piece |
| Style | Casual |
| Assembly Required | Yes |
| TABLE | |
| Table Height | Counter |
| Shape | Rectangular |
| DIMENSIONS (SIDE CHAIRS) | |
| Weight | 93.5 lb(s) / 42.41 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 76.3 inch(es) / 193.8 cm |
| Height | 10 inch(es) / 25.4 cm |
| Depth | 20 inch(es) / 50.8 cm |
| Weight | 113.3 lb(s) / 51.39 kg |
| Volume | 8.83 cu. ft. / 0.25 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052963960 |
-
$579.95
Save $240.00
$339.95
Wirloni PCD616-15 Round Dining Room Drop Leaf Table
(Dining Tables - Round)Add a dash of charming character to your dining room or nook with this dining table. Its two-tone look in + More
-
$359.95
Save $150.00
$209.95
Valebeck D546-630 Tall Upholstered Swivel Barstool
(Dining Seating - Stools)Bring a dash of drama to a kitchen island, table or counter with this upholstered swivel bar stool. The + More
-
Inspired by art deco design, this dining server makes a lasting impression in a simply stunning way. Its + More
-
$289.95
Save $120.00
$169.95
Wildenauer D634-09 Large Counter Dining Room Bench
(Dining Seating - Benches)Raise the bar on modern farmhouse style with this counter height bench. Its casual good looks are accentuated + More
-
This counter height swivel bar stool dresses up your favorite farmhouse motifs with modern flair. A contoured + More
-
$859.95
Save $360.00
$499.95
Wildenauer D634-32 Dining Room Counter Butterfly Extension Table
(Dining Tables - Rectangle)Raise the bar on modern farmhouse style with this counter height dining extension table. Its handsome good + More
